canlı izle
  • sadikbeymanset1
  • sadikbeymanset2
  • sadikbeymanset3
  • sadikbeymanset4
  • sadikbeymanset5

Hakkımızda

SADIK BEY ÇİFTLİĞİ ve MALİKANESİ

(KENDİ TATİL KÖYÜNÜZ!)

KONUM: İMRAHOR MAHALLESİ / KORKUTELİ / ANTALYA / TÜRKİYE
ULAŞIM: Korkuteli Merkez’e 3km (2 dk) , Antalya Merkez’e 59km (45dk) , Havalimanına 69km (60dk)
YÜZÖLÇÜMÜ(TAPULU ): 55.642m2
PARSEL NO’LARI; 391 Ada 58 Parsel 21.478 m2 , 391 Ada 57 Parsel 12.217 m2 , 391 ada 55 Parsel 20.380 m2, 389 Ada 1 Parsel 1.567 m2
PARSEL SAYISI: 4 .  Not: Villa İnşaat ruhsat alımında 3.700 m2 yola terk olarak bırakılmıştır. (Bu zayiat olası imar parselasyonunda büyük avantaj teşkil edecektir.)

Not: 391 Ada 57 Parsel ve 389 Ada 1 Parsel`de konut hakları saklıdır.

ÇİFTLİK VE MALİKANE ANA HATLARI

1-GİRİŞ BÖLÜMÜ
2-YAŞAM ALANI
3-EĞLENCE ALANI
4-TİCARET ALANI

 

1-GİRİŞ BÖLÜMÜ: Çiftliğimizin çevresi 1.024m.tül dekoratif tel çit ile çevrilidir. Ana kapı çevresinde 66 adet Leylandi Ağacı mevcuttur. Ana giriş kapımız, 7m. Ferforje, ÖZEL YAPIM kumandalı kayar kapıdan oluşur. Ana girişte yerler eskitme taşla kaplı olup, 2200m2’lik büyük bir alandan oluşmaktadır.(Bu bölüme helikopter ile iniş yapılabilir) Girişte sağ tarafta 500m2’lik bölümde kanatlı hayvanlar ve barınakları bulunmaktadır.
Bu bölümde başlıca göze çarpanlar; Villa-2, Çok Amaçlı Depo-Garaj, Hobby Bahçesi 1-2 şeklindedir.
 

VİLLA-2: 125m2’dir. Dış cephesi 25cm’lik doğal taş ile kaplanmıştır. Taşların derzleri Sika Kuvarz Kum ve Sika Derz karışımındandır. İç duvarlar ise 20cm’lik tuğla olarak toplamda 45cm’lik bir cephe olarak karşımıza çıkar. 3 oda 1 salon, açık mutfak, kaloriferli, laminat parkeli, çift camlı, pvc doğrama ve panjurlu, sineklikli, gün ısılı lüks bir konuttur.
 

ÇOK AMAÇLI DEPO – GARAJ: Bu bölüm çiftliğin çok önemli bir parçasıdır. Çünkü buranın altı 300 tonluk bir sulama suyu deposudur. Bu alanın içi, kolonları, kirişleri pvc mebran ile kaplanmıştır. Zira İTU-GLOBAL G.A.P (İyi Tarım Uygulamaları) şartlarını benimsemiş olmamız meyve ağaçlarının yanı sıra ağaç, bitki ve hobby bahçelerine yapılacak sulamanın bile ph- vb. açılardan en sağlıklı koşullarda saklanan su ile yapılmasına azami önem vermemiz ile de açıklanabilir.
Yine alt bölümde makine dairesi mevcuttur. Buradan tüm sulama işlemleri tam otomatik olarak yapılır.
Deponun giriş bölümü ise hem garaj (araba-traktör-römork) olarak, hem tamirhane olarak hem de teknik malzeme, alet-edevat vb. ürünler için istif amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca ileride hasat edilecek mahsulün sevk öncesi depolanması için de kullanılması amaçlanmıştır.
 

HOBBY BAHÇESİ 1-2: Günümüzde sağlıklı ve uzun yaşamanın sırrı kaliteli beslenmekten geçmektedir. Bu bölümde ihtiyacınız olan sebze ve meyvelerinizi (domates,biber,salatalık,patlıcan, fasulye,karpuz,kavun vb.) ilaç kullanmadan organik olarak yetiştirebilirsiniz.

2-YAŞAM ALANI: 7000m2’lik muhteşem bir yaşam alanıdır. Bu alanın çevresi 369m.tül uzunluğunda ferforje demirli, 2m’lik çift yüz doğal taş duvar ile çevrilidir.
Taşların üstünde dekoratif harman tuğla kullanılmıştır. Tuğlaların üzerinde de 68 adet fener aydınlatma bulunur. Adeta çiftlik içinde çiftliktir.
Girişi 5m kumandalı yana açılır ferforje ikili kapı ve iki kenarından 1m geçiş kapılarından sağlanır. İçinde ANA VİLLA vardır ve kullanılabilir bir villa hakkı (391 ada 57 parsel) olduğu gibi ahşap bungalow olarak bir çok ev yapılabilir.
Ayrıca 7x11 ebatında yüzme havuzu, çevresi yüksek telle çevrili gece aydınlatmalı çift pota basketbol sahası, taş fırın, ağaç altı otantik kameriye ve havuz başı kameriyesiyle mükemmel bir yaşam alanı sunar.
Bu bölümde İthal ve Yerli olmak üzere 250 ağaç bulunur. 2 adet 80 yaşında Ahlat Ağacı da mevcuttur. Peyzaj kademelendirilmesinde ve yürüyüş yolları iki yanında olmak üzere 893 adet 60 yıllık traversler (eski demir yolu rayları) kullanılmıştır. 569 tane çeşitli renklerde gül fidanı mevcuttur.


ANA VİLLA:300m2’lik muhteşem bir dubleks taş villadır. Evin dış cephesi 25cm’lik taş duvar, iç tarafı 20cm’lik tuğla, arası ise ısı yalıtımlı köpük olmak üzere 45cm’lik bir yapıdır.
4 oda, yüksek tavanlı salon, açık mutfak, kış bahçesi; iç tarafı beyaz, dış tarafı ahşap desenli doğramalar ısı yalıtımlı alüminyumdur. 140cm’lik cam kapaklı Chazelles şömine ve somfy kumandalı perdeleri ile harika bir yaşam ve huzur alanı sunar.
4 cepheyi çevreleyen 250m2’lik verandası ve çiftliğe hakim 30m2’lik doğu cepheli terası vardır.
Ayrıca özel camlardan imal edilmiş Kış Bahçesi de kış aylarındaki konaklamaları ayrı bir keyfe dönüştürmektedir.
 

3-EĞLENCE ALANI: Şeftali, nektarin, erik, kiraz, kayısı, elma, ambe, ceviz, hünnaplardan oluşan 188 ağaçlı bölümden geçirilerek (Çiftlik içi stabilize yol) ulaşılan alanımızda; hayvan barınakları, gözleme alanı, açık veya kapalı kameriye, süs havuzu, tenteli barbekü alanı, mutfak, çay ocağı ve çift WC mevcuttur. Yaz, kış stresinizi atabileceğiniz ve de kalabalık arkadaş grubunuzla hoşça vakit geçirebileceğiniz bu bölüm yaşamınıza renk katacaktır.
 

4-TİCARET ALANI: Bu bölüm 40.000m2’den oluşur. İçinde 1.250 adet Ankara (Karyağdı) Armudu mevcuttur. Son sistem damla sulama ve gübreleme sistemiyle donatılmıştır. Bu bölümün tel çit sırasında çiftliğe ait 12 adet yüksek ahşap aydınlatma direkleri mevcuttur. Ayrıca köşedeki 4 direkte 1000 watt’lık halojen aydınlatmalar vardır.

İTU(İyi Tarım Uygulamaları)’na göre güneş ışığı olmadan yapılan ilaçlamalar çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Bu bağlamda güçlü aydınlatma sayesinde, istenirse akşam yapılan ilaçlamalarda güneş yanığı olmayan mahsuller az emek harcanarak elde edilecektir. Böylelikle; damla sulaması, gübrelemesi, gece aydınlatmasıyla son sistem olan çiftliğimizden daha kaliteli ürün sağlanabilecektir.
Bu arada yapılan yatırım; Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’nın her daim ilerleyen ve kendisine çok yakın ilçelerinden birinde olunca ve de matematiksel olarak ürün/yıl analizini de hesaba katınca çok karlı bir girişim olduğunu görmekteyiz. Şöyle ki; Ankara Armudu 6 yaşından itibaren ticari mahiyette ürün vermeye başlar. Hedefimiz 10-11 yaşlarında 125-150 kg/ağaç verimine başlamasıdır. Toplam 1.250 ağaç x 150kg= 187.500kg mahsul elde ederiz. Bugünün değeriyle bile 187.500 x 1,60TL/kg= 300.000TL elde edilir. Bu hesap mahsulün hasat edimindeki (Eylül ayı sonu) ilk fiyattır. Eğer soğuk hava deposunda 2,5-3 ay bekletilip piyasaya çıkarılırsa 2.00TL/kg’dan satılabilir. Soğuk hava kirası düşülünce kg=1,85TL net’e denk gelir. %10-15 oranında ilaç, gübre, işçilik, elektrik, su, vb. gider kalemlerini düşünce yatırımın ne denli geri kazanımda olduğunu anlarız. Ağaç başına verim, her yıl artacağı gibi Ankara Armudu’nun ömrü 80 yıldır. (Bu arada arazinin m2 fiyatının artışına hiç değinmedik.)
Bu alanın içinde yaz ayları için kullanılan büyük bir ahşap tavuk kümesi bulunmaktadır.
 

NOT: Bu bölümde istenirse 10.000m2’lik parseller oluşturulup, 4 adet 150m2’lik Villa projesi ve de çok fazla ahşap bungalow yapılabilir. Parsel bölünmeleri; çiftlik ara yolu, trafo yolu ile ana yol kullanılarak minimum zayiat ile sağlanabileceğinden projemizde yollar buna göre bırakılmıştır.

GÜVENLİK DONANIM ve ÇEVREYE DUYARLILIK

Arazinin tüm çevresi; dekoratif tel çit ile çevrilidir. (Çit üst kısmı jiletli tel ile dönülmüştür) 16 adet gece görüş kameralı kapalı devre sistem mevcuttur. Bu kameralar 24 saat kayıt altında olup, uzaktan erişim ile izlenebilmektedir.


Çiftliğe ait 100 kVa’lık Köşk Tipi ABB Trafo mevcuttur. (3 hücreli 2’si yedek)Villalara ve depoya giden elektrik kabloları 3x70+35 2x50+25 ebatında yer altı kablolarıdır. Yanı sıra çiftliğin tümüne yeterli 100kVa’lık Aksa Jeneratör ve 500lt’lik yedek yakıt tankı mevcuttur. Arazinin bütününe hakim 14m’lik paratoner mevcuttur.
Ayrıca 10.000lt’lik yedek içme suyu deposu vardır.
Çiftliğimiz çevrecidir. Kullandığımız ilaç-gübre vs. malzemeler sektöründe lider kuruluşların ürünleri olup, Ziraat Mühendisi onayıyla kullanılmaktadır. Ayrıca ANA VİLLA, Villa-2 ve Depo Çatıları’ndan akan yağmur suları oluk ve altyapı boruları vasıtasıyla ana sulama deposuna akıtılmaktadır.
SADIK BEY ÇİFTLİĞİ her büyüklük ve tonajda aracın kullanımı, manevrası ve yüklemeye olanak sağlayan ayrı giriş kapısı ile 800m iç yol donanımına sahiptir.

SON ANALİZ ve ÇIKARIM: Çağımızın gerektirdiği tüm imkanları fazlasıyla kullanan çiftliğimizin altyapısında kullanılan km’lerce elektrik kablosu, su-damlama-klavuz ve koruyucu borularla muazzam güven vermektedir. (Tüm altyapı harita-kroki şeklinde CD’ye kayıtlıdır.) Dış mimariyi ve çevresini taş, ahşap ve ferforje ile harmanlayıp hem eski hem de otantizm yaratarak farklı bir sunumda bulunduğumuza inanıyoruz.
Burada yer almayan ince ayrıntılar inşaatın birçok aşamasında çekilen yaklaşık 1.000 kadar fotoğrafla sabittir.

2014 model traktör, römork, çapa, rotavatör, disk vb. tam donanımlı tarım aletleri ve 2012 model ATV mevcuttur.